Muminki

Muminki

O autorce

Bohaterowie

Muminki na ekranie

Mapa strony

Więcej bajek

Przed wyruszeniem w dłuższą trasę sprawdź lusterka samochodowe

Planujesz dłuższą podróż samochodem? Zanim wyjedziesz koniecznie sprawdź stan techniczny swojego auta. Tylko, dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek w czasie jazdy, która tak notabene tylko wtedy będzie bezpieczna.

Sprawdzenie samochodu rozpoczynamy od skontrolowania poziomu płynów, tj., płynu chłodniczego, płynu hamulcowego, poziomu oleju, płynu do spryskiwaczy, etc. Wszelkie braki warto natychmiast uzupełnić.

Drugim ważnym czynnikiem jest skontrolowanie stanu tarcz hamulcowych - ich grubości, stanu estetycznego, przydatności do użytku. Warto zatroszczyć się również o stan bieżnika. Jak bowiem wiadomo, to właśnie od niego zależy przyczepność kół do podłoża. Należy zadbać również o opony - o to czy są one napompowane, czy nie schodzi z nich powietrze, etc.

Jednym z ostatnich elementów iście ważnych są lusterka samochodowe. Tak, tak dobrze słyszysz lusterka samochodowe. To od nich w końcu m.in. zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też przed wyruszeniem w podróż należy sprawdzić czy lusterka samochodowe nie są pęknięte, zarysowane, zabrudzone. W momencie zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości należy doprowadzić je do odpowiedniego stanu.

Drogi kierowco, pamiętaj sprawdzamy stan techniczny pojazdu przed dłuższą trasą ( hamulce, opony, lusterka samochodowe), tylko w ten sposób zapewnimy sobie bezpieczeństwo w trakcie jazdy i szybko dotrzemy do celu. Życzymy przyjemnej podróży!

Reklamy

aaa lll