Muminki

Muminki

O autorce

Bohaterowie

Muminki na ekranie

Mapa strony

Więcej bajek

Kilka porad dotyczących regulacji lusterek samochodowych.

Niemalże każdego znało daną

Wyregulowanie lusterek samochodowych dla niektórych to prawdziwie tajemna sztuka. Zapytajcie się kogoś o co chodzi i dlaczego tak a nie inaczej. Nie wielu będzie znało konkretną odpowiedź na pytanie dotyczące sposobu wyregulowania i prawidłowego ustawienia tych bardzo ważnych elementów wyposażenia. Od ich odpowiedniego wyregulowania zależy bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników ruchu. Poniżej kilka porad dotyczących tej niezwykle prostej czynności.

Przede wszystkim zasada jest taka:

  • boczne lusterka samochodowe powinny pokazywać nam jak najwięcej pola za samochodem
Przy ustawianiu nie należy przejmować się martwym punktem, bo jeśli nie posiadamy lusterek sferycznych to i tak nie jesteśmy w stanie go wyeliminować. Należy więc skupić się na tym, co jest naprawdę ważne.

Tłumacząc prościej wewnętrznym

Podstawą jest ustawienie lusterek samochodowych bocznych w taki sposób aby przy wewnętrznej krawędzi pionowej lusterka, mniej więc po jej środku widzieć końcową linię samochodu. Czyli tłumacząc prościej na wewnętrznym brzegu lusterka powinniśmy widzieć koniec samochodu. Dokładną instrukcję zilustrowaną można z łatwością znaleźć w internecie, wystarczy się trochę postarać.

Rolą lusterek winno pokazanie kierowcy

Wyregulowanie lusterek samochodowych jest prostą czynnością od której będzie zależało to, jak się będzie samochód prowadzić. Bo jeśli ustawimy je źle i zbyt duża część samochodu będzie widoczna w lusterku to możemy mieć spory problem z tym, żeby zobaczyć w nim pole jazdy z tyłu samochodu. Funkcją lusterek powinno być pokazanie kierowcy jak największej przestrzeni za samochodem, dzięki czemu można wiedzieć jak się zachować na drodze.

Reklamy

aaa lll