Muminki

Muminki

O autorce

Bohaterowie

Muminki na ekranie

Mapa strony

Więcej bajek

Volkswagen passat i jego popularność na przestrzeni 36 lat.

Volkswagen produkuje auto właściwie 1974

Do dziś volkswagen passat pozostaje jednym z najchętniej wybieranych aut. Volkswagen produkuje to auto już od 1974 roku. Przez ten czas przeszło ono wiele metamorfoz dostosowując się do najnowszych technologii. Wygląd również przeszedł bardzo wiele przemian. Dziś najnowszy model passata to auto luksusowe, o nowoczesnym kształcie.

Właściwie samego początku produkowano

Passat został skonstruowany na tej samej platformie co Audi 80 pochodzące z roku 1972. Nazwa tej linii pochodzi od nazwy wiatru morskiego, który jest charakterystyczny w strefie podzwrotnikowej. Już od początku produkowano go w wersji sedan i kombilimuzyny. Różnica polegała tutaj na produkowaniu aut z dwoma rodzajami klap bagażnika, które otwierało się z szybą albo bez niej. Passat kombi pojawił się w 1974 roku i był nazywany "Variantem". Wersja główna passata volkswagen posiadał silnik 1,3 l o mocy 60 KM. Inne stosowane w tych pojazdach silniki to 1,6 l. Od roku 1977 produkowany jest passat diesel.

Automatyczna regulacja odległości climatronic

Dzisiaj w tym modelu konstruktorzy umieszczają najnowsze innowacje w dziedzinie technologii samochodowej. Automatyczna Regulacja Odległości czy Climatronic to tylko niektóre najnowsze zdobycze techniki, które posiadają te auta. Uważany jest za najbardziej komfortowy samochód spośród wszystkich marek. I nie jest to chyba stwierdzenie na wyrost, bo wszystko, co znajduje się na wyposażeniu najnowszego passata zostało podporządkowane tej właśnie idei. To już zresztą szósta generacja tego auta. Przez 24 lata produkcji passata nabyło 14 milionów nabywców. To chyba o czymś świadczy.

Reklamy

aaa lll